Przed podjęciem pracy w danym miejscu wiele osób posiada wątpliwości oraz dylematy, czy nie lepiej było wybrać innego pracodawcę. Z czego to wynika? W dużym stopniu z ograniczonych informacji, które udostępniane są przez firmy na temat polityki względem pracowników oraz charakteru danej pracy.

Często publikowane treści znacznie odbiegają od rzeczywistości – jedynym rzetelnym źródłem informacji na temat miejsca pracy są więc osoby, które w nim pracują bądź pracowały. Z myślą o zbieraniu opinii oraz informacji na temat pracodawców powstała strona Rzetelni.net , która jest pierwszą tak kompletną platformą tego typu w polskiej sieci. Czym wyróżnia się ona na tle innych, działających w internecie? Jest to w bardzo dużym stopniu związane z faktem, że na pierwszym miejscu stawiana jest prawdziwość publikowanych danych.

Największym problemem portali o tej tematyce jest wpływ pracodawców na treść pojawiających się opinii oraz nieprawdziwe informacje publikowane przez użytkowników. Prowadzi to do sytuacji, w których zamieszczane na stronach dane nawet w najmniejszym stopniu nie oddają rzeczywistej sytuacji panującej w danym miejscu pracy.

Portal Rzetelni.net prowadzony jest przez grupę specjalistów, którzy na bieżąco monitorują pojawiające się treści i sprawdzają ich autentyczność. Pracownikom zależy na tym, aby publikowanie opinie miały były oparte na realnych wydarzeniach oraz faktycznej polityce firmy.

Warto również nadmienić, że Rzetelni.net nie oferuje pracodawcom możliwości odpłatnej ingerencji w publikowane komentarze na ich temat.

Jest to zjawisko powszechne na największych strona, które powoduje powstawanie nieprawdziwego wizerunku wielu firm.

Portal Rzetelni.net na pierwszym miejscu zawsze stawia prawdę, co przekłada się na wiarygodność pojawiających się treści, co z kolei jest czynnikiem wyróżniającym go na tle konkurencji. Jakie informacje zbierane są na stronie? Każdy zarejestrowany użytkownik może opisać, jak wygląda praca na jego stanowisku. Jakie są jej wady oraz zalety. Istnieje możliwość dokładnego opisania wysokości wynagrodzenia oraz innych korzyści i benefitów, z których mogą korzystać osoby zatrudnione.  Rzetelni.net jest więc najlepszym źródłem informacji na temat pracodawców.